Ведуча весілля у місті Ковелі Світлана Троцюк, розповіла що бачить весілля романтичним, змістовним, веселим та оригінальним

 

Щира, позитивна, весела, чуйна, відкрита та романтична, ведуча Світлана Троцюк розповіла нам свою історію, як їй вдається об’єднати гостей різного віку та викликати найщиріші почуття на весіллі, поділилася незвичайними весільними традиціями на Волині.

Світлана-Троцюк«Миті нашого життя – воістину безцінні, адже відбуваються саме у цей момент і ніколи більше не повторюються»
С. Троцюк.

Світлано, давайте познайомимось. Розкажіть, будь-ласка, про себе, чим Ви зараз займаєтесь та як обрали для себе професію «ведуча свят»?

Народилась, живу та працюю, хоч у невеликому, але дуже красивому, сучасному, європейському місті Ковелі, що на Волині. Скільки пам’ятаю, завжди мріяла пов’язати себе із творчістю. З дитинства в мене було декілька заповітних бажань – стати артисткою, журналістом або музикантом.

З шкільних років брала активну участь у художній самодіяльності. Також організовувала концерти для своїх батьків і сусідів, де завжди представляла глядачам учасників програми і сама залюбки співала  пісні та декламувала вірші. Музичну освіту я так і не здобула, однак втілила в життя одну із своїх мрій – стала журналістом місцевої газети «Вісті Ковельщини», в якій працюю вже понад 10 років. Люблю цю професію тому, що вона допомагає мені розкриватися як особистості. Спонукає багато спілкуватися з людьми на різні теми, бачити та писати про їх щасливі та непрості історії життя.

Мені подобається створювати людям позитивний настрій, викликати гарні емоції в оточуючих. Завжди знаходжу підхід до людей, під час будь-якого, навіть домашнього свята, чи вечірки з друзями.

За роки, які працюю в журналістиці, мене не залишала думка спробувати себе в новому амплуа – ведучої свят. Дякую близьким, друзям, колегам, які підтримали мої прагнення та вірять у мій успіх. Розкрити свої приховані можливості я таки наважилась. Чому так кажу? Тому що вважаю, що взяти на себе відповідальність організації творчої частини весілля це – величезна відповідальність. Адже кожна пара молодят, мріє про найкраще весілля, яке запам’ятається і яке б хотілося пережити знову й знову.

Вважаю: якщо Ви маєте талант підкорювати серця людей без зайвих «спецефектів», створюєте невимушену атмосферу на святі, жартуєте та викликаєте посмішку і сльози радості, то Ви – професіонал своєї справи.

Як давно Ви займаєтеся цим ремеслом? Згадайте, якими були Ваші враження від першого проведеного весілля?


Вперше провела весілля у 2010 році. Відверто кажучи, мій давній друг попросив провести весілля у його знайомих. Мені довелось рятувати ситуацію: в молодят вийшов форс-мажор – їх ведуча захворіла. Пам’ятаю, хвилювалася страшенно, адже на підготувку в мене був один тиждень! Я не знаю, чому погодилась на цю «авантюру», але все-таки взялась за справу.

Не буду казати, що все вдалося так, як хотілось. Якими б Ви не були сміливими, артистичними, комунікабельними, відчайдушними, досвід не приходить відразу… Потрібно вміти тонко відчувати публіку, зацікавити її, втримати тонус, бути передбачливим і проникливим. Без практики Ви цього ніколи не досягнете. На Вас дивляться десятки очей, які чекають чогось особливого, того, що хвилює, запалює, створює відчуття свята. Згадую (вже тепер із посмішкою), як стояла перед весільною публікою із папкою в руках та понад усе хотіла справити гарне враження.

Мабуть, мій вираз обличчя та загальний вигляд були досить кумедними, але тут я відійшла від звичного сценарію. Опанувала себе і почала співати українську народну пісню, без музичного супроводу, акапельно, як вміла. Люди підхопили мою пісню, весілля заспівало, і далі все свято пройшло душевно та по-нашому.

ведуча-ковель-світлана-троцюк

Наступне замовлення надійшло через місяць. Але знову були вагання. І лише через три роки постійної роботи над собою, досвід спілкування з людьми у своїй основній професії (журналістиці), додали мені впевненості у власних силах. Стала бачити і відчувати, як люди реагують на мою творчість. Все просто, по-родинному, без зайвого нав’язування, коли на обличчях людей з’являються то посмішка, то непрохана сльоза щастя.

Емоції… Дуже важливо викликати почуття радості, розчулити, розвеселити або ж задати такий тон, щоб усі покоління, яких об’єднало весілля, відчували себе на одній «ноті». Ведучий – це як потужний промінь сонячного світла, від нього повинні випромінюватись такі енергетика, харизма, непідкупна щирість, які зможуть підняти настрій навіть найскромнішому гостю святкової події.

Розкажіть, що вкладаєте в поняття «весілля»? Яким воно має бути на Ваш погляд?


Весілля повинно бути романтичним, змістовним, веселим, оригінальним, продуманим до дрібниць, стати втіленням креативних ідей чи мрій закоханої пари, які не будуть копією іншого свята. Особисто мені завжди хочеться додати у весілля  більше романтики, казковості, інтриги. Намагаюся своєю інтонацією із простих, здавалося б, речей внести у весільне дійство щось особливе.

Радію, коли разом з колегами-музикантами, фотографами, відеографами, запрошеними артистами працюємо в єдиному ритмі, в єдиному прагненні створити незабутнє, красиве весільне дійство, незалежно від його «бюджету».

Люблю людей. Для мене кожне весілля – ніби власне. До кожного готуюсь ретельно і відповідально. Мені приємно, коли гості радіють, відпочивають і почувають себе комфортно поряд з ненав’язливим, толерантним й водночас яскравим та запальним ведучим.

ведуча-на-весілля-ковель

Який стиль проведення свят притаманний Вам?


Романтичний та ліричний. Весілля у нашому регіоні – це своєрідний мікс: поєднання українських та європейських традицій. Але, хто б що не казав, кожне весілля не схоже на інше. Я задаю настрій, і коли відчуваю хоч найменшу віддачу, ніби розчиняюсь в тій атмосфері – людяності, щирості,  кохання, добра,  краси. Тоді не страшні ніякі експромти, працюю, як відчуваю, аби  було комфортно і добре нареченим, батькам та їхнім гостям.

Як проходять перша зустріч з молодятами та подальша Ваша робота перед весіллям?


Коли наречені визначились із вибором ведучого і вирішили довірити мені проведення весілля, ми домовляємось про час та місце зустрічі. Наші «перемовини» тривають щонайменше півтори години. Для мене важливо не тільки познайомитись із молодятами, налаштувати їх на оптимістичний лад, а максимально наблизитись до їхніх побажань, скласти для початку уявну картинку  весілля, поетапно розробити сценарій свята.

Для мене часом і декілька фраз достатньо, аби написати про те, як усе починалось, як зароджувались почуття, які з часом перетворились на полум’я великого кохання. Я вважаю, що для молодят повинна стати не тільки порадником в усіх організаційних і  творчих питаннях, а й викликати величезну довіру.
Аби більше дізнатися про вподобання, смаки молодої пари, їхніх родичів, познайомитися із традиціями сім’ї, пропоную заповнити розгорнуті анкети або ж детально занотувати почуту інформацію, на основі чого в подальшому працюю над  сценарієм.

Після зустрічі йде конкретна підготовка до кожного весілля. Усі питання вирішуємо разом із майбутніми молодятами. Вони завжди мають до мене доступ, я даю усі свої контакти, спілкуюсь з ними у соціальних мережах, адже далеко не усі мої замовники живуть у моєму місті. Працюю на виїзді, в основному, в західному регіоні України. Відверто кажучи, ніколи про це не пошкодувала, бо в нас живуть щирі, привітні, гостинні люди.

Церемоніймейстер-Світлана-Троцюк

Знаю, Ви проводите весільні церемонії. Розкажіть про це детальніше.


Миті нашого життя – воістину безцінні, адже відбуваються саме у цей момент і ніколи більше не повторюються. Весільна церемонія для мене чи не найважливіша у день весілля, адже відчуваю себе причетною до поєднання двох доль, двох сердець, які стали одним цілим. Я пам’ятаю і відчуваю кожен момент весільної церемонії, бо пишу її від початку до кінця.

В залежності від побажань самих молодят розробляю сценарій церемонії. Покладаю в основу цього дійства історію знайомства та зустрічей прекрасних молодих людей, які вирішили ощасливити один одного узами шлюбу.

За бажанням молодят проводжу пісочну чи зернову церемонії, під час якої закохані власноруч створюють вишуканий витвір мистецтва, який стане їхньою сімейною реліквією. З особливим трепетом сприймаються їхні сімейні обітниці. Слова любові і вірності звучать дуже зворушливо і проникливо. Вони не залишають байдужими нікого.

Ведуча-свят-Світлана-Троцюк

Не можу не згадати  про двох неймовірно закоханих молодих людей Володимира  і Оксанку Вельгунів, які зіграли весілля в  с. Головин Костопільського району Рівненської області, куди мене запросили в якості ведучої.
Два дні, які провела разом із «особливими» молодятками, без перебільшення – одні з найкращих і хвилюючих в моєму житті. Повірте, неможливо описати ніжні, світлі, неймовірно сильні почуття, які просто окриляли цю молоду, симпатичну, закохану пару. Ми усі поринули в атомосферу любові, щастя, єднання, колосальної сили духу, яку нам подарували молодятка.

Дякую Богу і долі, що «привели» мене на це весілля, адже мені вдалося переосмислити життєві цінності, перестати скаржитись на якісь дріб’язкові проблеми (які нам часто-густо видаються непосильними). Вова і Оксана – взірець для наслідування, вони щирі і милі й зовсім не скаржаться на життя.
 

 

 

 Після весільної церемонії ми провели перший подружній танок. Яким же він був незабутнім. Вони взялися за руки, закружляли і дивилися один на одного такими закоханими очима! Любов їм подарувала крила, зламала всі стереотипи, їхня любов підкорила наші серця. На даний час Володимир – триразовий чемпіон України, учасник Кубку світу та чемпіонату Європи з пара-каное – змагання з веслування людей з обмеженими фізичними можливостями.

Світлана-Троцюк-ведуча

Які цікаві традиції та обряди існують у Вашому регіоні?

  • Цікавим є обряд викупу нареченої.

Після того, як свати нареченого домовились про ціну викупу, молодий заходить до будинку молодої. Дівчина сидить на подушці посеред кімнати за покривалом, яке тримають її подружки. По черзі із-за покривала з’являється чиясь рука чи частина ноги, молодий повинен вгадати, чи справді це його кохана. Якщо вгадує, просить наречену вийти до нього.

  • На Волині досить популярною є церемонія поділу короваю.

При кінці весільного святкування або, як зараз прийнято, під час другого застілля,  дружби та свати влаштовують парад короваїв із танцями та співами. Весільний хліб благословляють батьки молодят або їхні хрещені.
Далі відбувається обряд поділу короваю, який проводить весільний  староста  (старший дружба). Верхівку він вирізає для молодят. Низ або, як у нас кажуть, підошву святкового хліба віддає музикантам. А решту розділяє між родиною, яка об’єдналась в одну. Щоправда, перш, ніж пригостити короваєм кожного за весільним столом із вкраєним шматком дружба танцює під запальну польку.
В кожному куточку нашого краю ця традиція може відрізнятися. Намагаюсь максимально відтворити традиції і звичаї, які існують, у місцевості, де живуть молодята. Звичайно, якщо вони цього хочуть. Дуже популярними є жартівливі застільні «кричалочки». Гості дуже люблять коли молодята, дружки, батьки, гості обіймаються і цілуються.

  • У кількох регіонах Західної України є цікавий обряд вшанування батьків.

Тих батьків, які одружили єдину або останню свою дитину в сім’ї, в кінці весільної забави, або на другий день, коли гостей запрошують на гостину (похмілля), садять на віз, тачанку чи просто на лаву, вішають на шию вінки із квітів та з піснями возять містом чи селом.

  • Подяка господиням.

У вересні минулого року проводила весілля у Рівненській області. Весілля тривало два дні. Перший день свято відбувалось у класичному стилі, а  другий – в українському, де кожен без винятку був одягнений в національне вбрання.
Головною стравою під час забави була українська страва – вареники. Якби ви бачили як у цій місцевості дякують господиням, які напередодні готували, випікали багато страв і кондитерських «смаколиків»! І хоч весілля відбувалось у ресторані, господарі (батьки наречених) не забули ні про кого. Мама молодої перетанцювала з кожною кухарочкою. Та й без символічних подарунків не залишився ніхто.

ведуча-вессілля-світлана-троцюк

ведуча-весілля-ковельУ чому Ваші найголовніші конкурентні переваги, чому молодята обирають саме Вас для власного весілля?


Я відкрита людина. Стараюся нести у світ тільки добре, світле, радісне, зворушливе, щось оригінальне і веселе. Для мене важливо приділити увагу кожному, наскільки це можливо. Хоч в нашому регіоні часто проводять весілля на 100, 200, а то й навіть і більше гостей, намагаюсь підібрати ключик до кожного серденька людей, яких об’єднала радісна подія. Спілкуюсь на широкий загал так, ніби ми усі у тісному родинному колі.

Не боюсь видатись кумедною. Тільки щирість, працелюбність, чесність відкриває шлях до успіху. Інакше бути не може. Маска і фальш  можуть рано чи пізно впасти з обличчя і тоді, мабуть, важко виправити якусь неординарну ситуацію. Згладжую всі гострі кути, уникаю конфліктів, все роблю з посмішкою і колосальним бажанням створити таке свято, за яке потім буде не соромно.

 

 

Які траплялися несподіванки під час святкування весілля, та як Ви вирішували негаразди?


Відверто скажу, що бували несподіванки, курйози, форс-мажори. Якщо згадати, то приблизно вісім-десять років тому далеко не усі сприймали ведучого на весіллі: мовляв, навіщо його запрошувати, адже він (вона) будуть тільки заважати, не дадуть поспілкуватись із родичами, з якими давно не бачились, чи спокійно відпочити. Не скажу, що часто зі мною так траплялось, але все ж були моменти, коли із зали, де проходить весілля, лунали репліки, не дуже, м’яко кажучи, приємні. Але коли ж та сама людина чула і бачила, що у відповідь лунають щире, українське слово, пісня, чи доречні жарти, тоді усе стає на свої місця.

Намагаюсь все врегулювати так, щоб ні молодята, ні їхні батьки, ні родина навіть не здогадувалися, що є якась неприємність. Був в моїй практиці випадок, коли у мене вийшов з ладу мікрофон у найвідповідальніший момент, довелось працювати добрих півгодини без звуку. Я не розгубилась і почала жартувати. Моментів, які потрібно згладити на весіллі, може бути чимало, але людяність й порядність за будь-яких обставин ніхто не відміняв.

Як Ви розвиваєте свої професійні навики? Навчаєтесь, відвідуєте курси та семінари?


Завжди працювала і вдосконалювала навики та вміння сама. Завжди шукаю нові ідеї, працюю над акторською майстерністю, правильною вимовою, власним стилем, вдосконалюю режисерські навики. Деякий час співала у фольклорному гурті, який виконував старовинні, обрядові, жартівливі пісні, так би мовити, із бабусиної скрині. Не один рік була учасницею народної аматорської хорової капели. Я завжди готова пізнавати щось нове і незвідане. Колеги-ведучі під час семінару у Києві порадили прочитати книгу Джона Максвела «21 беззаперечний закон лідерства». Це видання — чи не найкращий тренер з особистісного розвитку та лідерства.

Завжди мріяла повчитися у професіоналів. Цьогоріч, 14 березня, випала нагода поїхати до столиці на семінар-практикум під смачною назвою «ТОРТ творчості» (тема оригінальної творчості), який уже втринадцяте організовує ведуча і спікер всеукраїнських та міжнародних форумів, талановита співачка, автор пісень і креативних ідей Людмила Пухова.

Тут почерпнула багато цікавої інформації для тих, хто організовує свята і готовий працювати над самовдосконаленням, дарувати море позитивних емоцій нареченим, ювілярам, випускникам. Безмежно щаслива, що стала однією з учасників ТОРТа, адже тут панувала тепла атмосфера, а організатори зробили для нас справжнє шоу, познайомили із секретами успіху хорошого ведучого, дарували настрій, позитив і шквал емоцій. Дякую Людмилі Пуховій, Віті Воробйовій, Олександру Висоцькому, Сергію Примаченку за подарований досвід, відвертість, змогу відкрити у собі нові грані.

ведуча-церемонії-ковель.jpg

Ви ведете благодійну діяльність. Розкажіть про це докладніше. Що спонукає Вас це робити?


Волонтером стала у 2015 році. В цей час перебувала у декретній відпустці, тому могла більше часу приділити волонтерській діяльності. Давно виношувала ідею згуртувати людей, які хочуть допомагати дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та дітям, які опинились в складних життєвих обставинах. Вважаю своїм обов’язком зробити все можливе, аби хоч трішечки змінити світ.

Навіть не сподівалась, що знайду у нашому невеликому місті стільки однодумців і людей із щирим, добрим серцем, котрі готові простягнути руку допомоги дітям із непростими долями. Коли народилась ідея, швиденько почала писати у соціальних мережах звернення до усіх людей, які мають чуйне серце, із проханням зібрати допомогу для одного з інтернатних закладів нашої області. Отримала стільки позитивних відгуків, що навіть сама не очікувала, що буде такий результат. Скільки акцій і благодійних зборів проведено уже не злічити! Але майже з кожною людина, яка хоча б раз долучилась до благородної справи, зустрічалась особисто.

Дуже вдячна Мирославі Сітчук з event-агенства «Chocolate» та її команді за те, що три роки поспіль на благодійній основі організовує неймовірні свята для дітей нашої області, які, на жаль, не мають найголовнішого у житті – любові, турботи і уваги найрідніших людей – батьків. Разом із моїми подругами-волонтерками Наталією Кошелюк, Оксаною Кушнір, Людмилою Хомич зробили багато хороших справ. Без дівчат ніколи б не справилася. У липні під час святкування Дня міста отримала високу відзнаку від міського голови Олега Кіндера – «Громадський діяч року-2016». Для мене це було великою несподіванкою.

Волонтер-Світлана-Троцюк

Як Ви вважаєте, якою буде професія ведучого через 10 років? Якою Ви бачите себе через такий проміжок часу?


Через десять років із нашим шаленим темпом життя, новими технологіями, весілля буде ще кращим, цікавішим, красивішим, ідеальнішим технічно. Але емоції ніхто і ніколи не замінить. Вважаю, що в майбутньому залишиться незмінним: добро в серці, любов до професії весільного ведучого, та тепло від творчісті для тисячі сердець.
Мені, передусім, хочеться залишитися собою. Я не хочу змінюватись як людина. Як ведуча, планую підвищувати свої професійні вміння і навички, бути завжди цікавою, оригінальною, яскравою.

Світлана-Троцюк-ведуча-церемонії

На Вашу думку, як правильно обрати ведучого весілля, які будуть побажання молодятам?

Як кажуть самі молодята, перше враження – найсильніше, тож найкраще визначитися зведучим свого весілля при особистій зустрічі. Тоді ви точно відчуєте, що людина Вам підходить за манерою спілкування, характером, навіть зовнішнім виглядом та тембром голосу. Ніколи не соромтеся запитувати у ведучого про найменші дрібниці, висловлювати свої побажання, так Ви разом зможете підібрати правильну концепцію торжества і створити незабутнє свято.

Хотіла б звернути увагу, на те, що  має велике значення, чи ведучий працює один чи в команді. Зрозуміло, що витрати на весілля великі, але краще пожертвувати кількома стравами, без яких можна обійтися заради технічного оснащення весілля та створити ще більш святкову атмосферу!

Дуже важливим є вибір фотографа та відеографа, які працюють на весіллі. Грають визначальну роль і хороші музиканти, які разом з ведучим роблять усе можливе, аби найщасливіший день у Вашому житті вдався на славу. Будьте уважними та слухайте своє серце, обираючи спеціалістів для Вашого весілля.

Завжди рада спілкуванню, завжди рада зустрічі із Вами, дорогі закохані!

Перейти на сторінку Світлани можна за писаланням: http://www.wedme.com.ua/profile/Lanchik11021984/0 комментариев

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.